google-site-verification=BvxMlooWolx8Tb37mgDJEJ4jnzVNUEnfiNRmhNciGZ4

آزمون رورشاخ

از {{model.count}}
1,200,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

آزمون رورشاخ با رویکرد برون فکنی ادراکی در جهت تشخیص اختلالات ذهنی |  استاندارد شده توسط دکتر کامبیز کامکاری

آزمون رورشاخ شامل چیست؟

آزمون رورشاخ متشکل از 10 کارت حاوی لکه های جوهر سیاه، خاکستری یا رنگین است که شکل معینی ندارند و در سه حیطه زیر کاربرد دارد:

1. کلینیک های روانپزشکی و روانشناسی و بیمارستان های روانی:

در این اماکن آزمون را یا برای تشخیص اختلالات ذهنی  به کار می برند و یا برای ارزشیابی پیشرفت و روند درمان آنها. اطلاعات کسب شده از اجرای آزمون در این اماکن می بایست در نهایت به طبقه بندی های مبتنی بر رویکردهای روانپزشکی منتهی شوند. این اطلاعات باید به روانپزشکان و روانشناسان بالینی یاری دهند تا پس از تشخیص خود، قاطع تر عمل کنند.

حتماً بخوانید: آزمون رورشاخ و کاربرد آن در رواندرمانی

2. محیطهای مشاوره و راهنمایی:

در این اماکن هدف از اجرای آزمون رورشاخ شناختن ساختار شخصیت افراد به منظور راهنمایی جهت سازگاری بهتر با محیط است. برای مثال، در کارخانه ها، مدارس و مؤسسات اداری و دولتی اجرای آزمون رورشاخ در سرند کردن اختلالات ذهنی یا کسانی که در مرز ابتلا به اختلالات ذهنی قرار دارند، مؤثر واقع می شود. همچنین در زندان ها و اماکن نگهداری یا بازپروری کودکان و نوجوانان اجرای رورشاخ در تشخیص به موقع اختلالات شخصیتی افراد و مراجعه دادن آنها به روانپزشک یا روانشناس بالینی موفق بوده است.

3. محیط های تحقیقاتی:

حوزه های کاربرد آزمون رورشاخ در تحقیقات وسعت بیشتری دارند. در شناختن نوع ادراک کودکان در مقاطع سنی مختلف، در مقایسه اختلافات بین فرهنگی به هنگام روبه رو شدن با محرک دیداری، در یافتن تفاوت ادراک دیداری زنان با مردان، یا تحصیل کرده ها و بی سوادها و غیره آزمون رورشاخ به کار گرفته شده است.


این محصول به تمام نقاط کشور ارسال می گردد.


آزمون رورشاخ را چگونه یاد بگیریم؟

ما در سایتیما برای این نیاز شما هم برنامه داریم.

شما می‌توانید دوره‌ی آفلاین آموزش آزمون‌های برون‌فکن با تدریس دکتر کامبیز کامکاری را در لینک زیر تهیه کنید و شیوه‌ی اجرای آزمون رورشاخ و دیگر آزمونهای برون‌فکن مثل TAT، CAT را فرا بگیرید:

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...